2 METODA POWTÓRZEŃ WYMUSZONYCH

Jeżeli dojdziesz do momentu, w którym – mimo że rozpocząłeś kolejne powtórzenie – nie jesteś w stanie go już dokończyć, partner treningowy ci w tym pomaga. W pewnym uproszczeniu na tym polega metoda powtórzeń wymuszonych. Rozwijając ten temat, wkład pracy partnera ma tylko uzupełniać niedobór twojej siły, ale to ty wykonujesz główną pracę i musisz wkładać w to całą siłę, jaką posiadasz.

Zakres ograniczeń w powtórzeniach

Wiele osób przesadza z zastosowaniem powtórzeń wymuszonych. Albo stosują je niemal do każdej serii, albo używają ciężaru, którym w sposób prawidłowy robią tylko 2-3 pierwsze powtórzenia, a potem wołają na pomoc partnera treningowego i robią z nim jeszcze 6-7 powtórzeń, co nie ma żadnego sensu.

Celem powtórzeń robionych z pomocą partnera treningowego jest zagospodarowanie siły, która jeszcze została w mięśniach na rzecz ich rozwoju. Chodzi bowiem o to, aby zwiększyć siłę stymulacji mięśni. Podobnie jak w przypadku metody serii do wyczerpania mięśniowego, należy wykonywać tylko jedną serię w dany m ćwiczeniu.

Zadaniem partnera nie jest podnoszenie za ciebie ciężaru, tylko pomoc i to w jak najmniejszym stopniu. W ten sposób można zrobić dodatkowe .1 lub nawet 2 powtórzenia

JACEK RATUSZNIK

1 MIEJSCE MR OLYMPIA 2016,1 MIEJSCE ARNOLD CLASSIC EUROPE 2016

METODA POWTÓRZEŃ WYMUSZONYCH

Bardzo skuteczna metoda treningu. Niestety często osoby stosują ją nie tak, jak powinno się to robić. Wiele razy widziałem osoby, które stosują już po wykonaniu 2-3 powtórzeń, a to nie na tym polega. Należy ja stosować co najmniej po wykonaniu 6 powtórzeń. Trzeba dać szanse mięśniom, aby bez pomocy z zewnątrz porządnie się zmęczyły i dopiero potem „dobić” je powtórzeniami wymuszonymi.

Jeżeli te metodę stosuje się w sposób właściwy, to daje ona szybkie efekty. Nie można jednak przesadzać z jej stosowaniem, bo efektem tego będzie przetrenowanie.

Spis treści:

4 METODY które zmusza twoje mięśnie do rozwoju cz.1

4 METODY które zmusza twoje mięśnie do rozwoju cz.2

https://www.gopschrostkowo.pl/4-metody-ktore-zmusza-twoje-miesnie-do-rozwoju-cz-3/

https://www.gopschrostkowo.pl/4-metody-ktore-zmusza-twoje-miesnie-do-rozwoju-cz-4/

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla wszystkich

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak przekonać dziecko do przedszkola

Jak najlepiej przekonać dziecko do pójścia do przedszkola? Istnieje wiele rzeczy, które ro…