Dom Dla wszystkich Aparaty tlenowe – o co zapytać sprzedawcę?

Aparaty tlenowe – o co zapytać sprzedawcę?

5 min odczyt
0
0
787

Nigdy nikt nie jest w stanie przewidzieć tego, co tak naprawdę będzie mu potrzebne w życiu, co go spotka i z jakimi problemami przyjdzie mu się zmierzyć. Czasem sami będziemy potrzebowali pomocy, czasem poproszą o nią nasi bliscy. Jeśli właśnie jest się w sytuacji, w której ma się do czynienia z koniecznością opieki nad osobą chorą potrzebującą aparatury tlenowej, warto zastanowić się dogłębnie, jaki model będzie najlepszy.

O co zapytać sprzedawcę?

koncentrator tlenu
koncentrator tlenu

Przede wszystkim skupmy się na parametrach technicznych każdego urządzenia. Jednym z nim jest poziom głośności. Im urządzenie będzie głośniejsze, tym większy dyskomfort może być odczuwalny przez osoby chore. Pamiętajmy, by wymagać nie tylko efektywności, ale i komfortu od każdego urządzenia tego typu, którym mamy się posługiwać podczas opieki nad osobą chorą. Dlaczego to takie istotne? Ponieważ najlepsze rezultaty tlenoterapii można uzyskać podczas wypoczynku nocnego. Jeśli zatem urządzenie pracuje bardzo głośno, zwyczajnie będzie to mijało się z celem, ponieważ pacjent nie wypocznie i będzie czuł się rozdrażniony.

Zwracajmy ponadto uwagę na ilość przepracowanych już przez urządzenie roboczogodzin. Jeśli kupujemy sprzęt używany, a nie nowy, taka informacja będzie dla nas bardzo istotna. Przy rozmowie ze sprzedawcą zapytajmy go więc o te dane, by mieć gwarancję, iż nie otrzymamy już zużytego i mało efektywnego sprzętu.

Poprośmy o informacje na temat wagi urządzenia oraz elementów, z których się składa. Zazwyczaj są to tylko podstawowe częściej, które można bez większego przeszkolenia poskładać w jedną spójną całość i od razu rozpocząć użytkowanie aparatury tlenowej. Niemniej jednak każdy model w zależności od firmy może się od siebie różnić, dlatego warto porozmawiać ze sprzedawcą na temat wybranego modelu oraz poprosić o pomoc w wyjaśnieniu kwestii związanych z montażem.

Kilka wariantów

Warto zawsze zastanowić się nad kilkoma modelami aparatów tlenowych. Sprzedawcy często mają do czynienia z rożnymi markami i producentami, a także z dystrybutorami sprzętu. Wiedza więc najlepiej, które urządzenie szwankuje najczęściej, jakie najczęściej jest zwracane do sklepów, a które sprzedaje się najbardziej.

Przejrzyjmy dostępną ofertę, poczytajmy opinie na temat poszczególnych aparatów tlenowych oraz porównajmy ceny. Odwiedźmy kilka sklepów z tego typu urządzeniami i poprośmy sprzedawców o pomoc. Wyboru aparatu tlenowego nie powinniśmy dokonywać pod wpływem chwili. Od tego urządzenia zależy bowiem życie oraz komfort naszych chorych bliskich. Zadbajmy więc o to, by przemyśleć decyzję dokładnie, by później nie żałować dokonanego wyboru.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla wszystkich

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute a luksus: Jak można znaleźć luksusowe hotele i wille w atrakcyjnych cenach na ostatnią chwilę

W poszukiwaniu luksusu i wygody, wiele osób przekonuje się, że znalezienie ekskluzywnego z…