Do 2014 roku szkoła językowa chce zwiększyć liczbę oddziałów w Polsce o połowę.

Działająca od 1996 roku sieć szkół językowych British School organizuje kursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W ofercie firmy są wszystkie główne języki europejskie. Nauczanie w British School odbywa się poprzez rozmowy i nawiązanie interakcji między uczniami oraz komunikację z tzw. native speakers (osobami, dla których nauczany język obcy jest językiem rodzimym). Uczniowie przyswajają język na zasadzie prób i błędów – dzięki temu rozumieją i tworzą samodzielnie nowe zdania.

Pod marką British School działają obecnie cztery szkoły własne oraz 55 franczyzowych, do których uczęszcza 30 tys. osób. Wkrótce powstaną kolejne placówki w Warszawie i Sopocie. Franczyzodawca poszukuje potencjalnych franczyzo-biorców, m.in. w Katowicach, Łodzi, Poznaniu i Lublinie.

– Do 2014 roku chcemy zwiększyć liczbę oddziałów franczyzowych o połowę. Ponadto planujemy otwierać placówki w krajach wschodnioeuropejskich – mówi Monika Długo-kęcka ze szkoły językowej British School.

Przedsiębiorcy, którzy chcą otworzyć szkołę językową British School, muszą dysponować kapitałem od 25 do 75 tys. zł oraz lokalem o powierzchni od 150 do 500 m2 (kwota inwestycji zależy od metrażu placówki). Najlepiej, jeśli lokal usytuowany jest w ścisłym centrum miasta.

W ramach współpracy franczyzobiorca ma zapewnione szkolenie personelu, program do ewidencji kursantów, know-how, wsparcie franczyzodawcy w bieżącym zarządzaniu placówką oraz promocję nowo otwieranych szkół językowych.

 

– Zawsze podkreślamy, że pierwsza kampania reklamowa jest najważniejsza – mówi Monika Długokęcka. – Rozdawanie ulotek, plakaty, billboardy oraz reklamy prasowe i telewizyjne – to typowe działania marketingowe, którymi wspieramy naszych partnerów.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla wszystkich

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak przekonać dziecko do przedszkola

Jak najlepiej przekonać dziecko do pójścia do przedszkola? Istnieje wiele rzeczy, które ro…