Skrót HDPE można spotkać na niektórych plastikach – oznacza on, że dana rzecz (np. opakowanie) została wytworzona z polietylenu o wysokiej gęstości, dzięki czemu odznacza się ogromną wytrzymałością. HDPE jest najczęściej spotykanym rodzajem tworzywa sztucznego stosowanego w produkcji.

 

HDPE – WŁAŚCIWOŚCI I ZASTOSOWANIE

       Polietylen o wysokiej gęstości jest uznawany za jeden z najbezpieczniejszych tworzyw sztucznych – znajduje zastosowanie nie tylko w butelkach z kosmetykami, lecz również w przechowywaniu żywności (głównie ze względu na to, że nie wykazują działań toksycznych). Również dużym plusem jest to, że HDPE podlega recyklingowi, co sprzyja naturze.

 

PRODUCENT BUTELEK HDPE 

        Produkcja butelek wytwarzanych z polietylenu o wysokiej gęstości znacznie zwiększa nakład finansowy w odróżnieniu np. od butelek typu PET. Jednak jest to dobre podejście, szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy rzeczy plastikowe produkowane są z różnego rodzaju materiałów, przez co znacznie zwiększa się jego zużycie, a co za tym idzie również jego obecność w środowisku naturalnym. Kupując żywność lub inne produkty, których opakowania oznaczone są literami „HDPE” można mieć pewność, że są one bezpieczne dla zdrowia oraz podlegają recyklingowi.

 

Obecnie całkowite wyeliminowanie plastiku z życia codziennego jest praktycznie niemożliwe, dlatego warto zapoznać się z rodzajami tworzyw sztucznych, które są znakowane. Polietylen o dużej gęstości posiada najwięcej zalet, dlatego podczas „zakupu plastiku” należy rozważyć właśnie ten rodzaj.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla wszystkich

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Przegląd rynku – najlepsi producenci i ich serwisy.

Rynek elektronarzędzi jest pełen różnorodnych producentów i marek, które oferują szeroki w…