Skrót HDPE można spotkać na niektórych plastikach – oznacza on, że dana rzecz (np. opakowanie) została wytworzona z polietylenu o wysokiej gęstości, dzięki czemu odznacza się ogromną wytrzymałością. HDPE jest najczęściej spotykanym rodzajem tworzywa sztucznego stosowanego w produkcji.

 

HDPE – WŁAŚCIWOŚCI I ZASTOSOWANIE

       Polietylen o wysokiej gęstości jest uznawany za jeden z najbezpieczniejszych tworzyw sztucznych – znajduje zastosowanie nie tylko w butelkach z kosmetykami, lecz również w przechowywaniu żywności (głównie ze względu na to, że nie wykazują działań toksycznych). Również dużym plusem jest to, że HDPE podlega recyklingowi, co sprzyja naturze.

 

PRODUCENT BUTELEK HDPE 

        Produkcja butelek wytwarzanych z polietylenu o wysokiej gęstości znacznie zwiększa nakład finansowy w odróżnieniu np. od butelek typu PET. Jednak jest to dobre podejście, szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy rzeczy plastikowe produkowane są z różnego rodzaju materiałów, przez co znacznie zwiększa się jego zużycie, a co za tym idzie również jego obecność w środowisku naturalnym. Kupując żywność lub inne produkty, których opakowania oznaczone są literami „HDPE” można mieć pewność, że są one bezpieczne dla zdrowia oraz podlegają recyklingowi.

 

Obecnie całkowite wyeliminowanie plastiku z życia codziennego jest praktycznie niemożliwe, dlatego warto zapoznać się z rodzajami tworzyw sztucznych, które są znakowane. Polietylen o dużej gęstości posiada najwięcej zalet, dlatego podczas „zakupu plastiku” należy rozważyć właśnie ten rodzaj.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
  • Jak zrobić żyrandol?

    Producent żyrandoli bierze odpowiedzialność za własne działania. Metal, plastik oraz papie…
  • Auta z USA

    Samochody z USA są sprowadzane od lat Klienci wielokrotnie wybierają dobre pojazdy i są ni…
  • Wyciek wody łatwo usunąć

    Profesjonalnie, szybko i niedrogo -tak działa firma Lakus sp. z o.o. Jej pracownicy usuwaj…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla wszystkich

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak zrobić żyrandol?

Producent żyrandoli bierze odpowiedzialność za własne działania. Metal, plastik oraz papie…