Zakup własnego mieszkania najczęściej określane jest jako jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Wcale to nie dziwi, jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość osób musi wziąć kredyt na wiele lat, aby móc wejść w posiadanie własnego „M”. Aby jednak podjąć jakąkolwiek decyzję, należy się wcześniej przedrzeć przez setki ogłoszeń na rynku nieruchomości. Jeśli interesują Cię nowe mieszkania, warto sprawdzić nowe mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz. Każdy zapewne ma jakąś swoją wizję wymarzonego mieszkania, dlatego niewiele ofert będzie spełniać nasze szczególne oczekiwania. Czym jednak dokładnie kierujemy się podczas tak ważnego wyboru?

Badania wykazują, że najwięcej osób kieruje się ceną oraz lokalizacją. Na kolejnych pozycjach znajdują się takie elementy jak powierzchnia oraz odpowiednia komunikacja. Dopiero na dalszych miejscach znalazła się infrastruktura dla dzieci, miejsca parkingowe oraz ogrodzenie. Okazuje się więc, że to na co deweloperzy ostatnimi czasu skupiają swoją uwagę, nie jest czynnikiem decydującym.

Z przeprowadzonych badań wynika, że cały czas najważniejsze są kwestie finansowe. Dla samych deweloperów istotną informacją jest, że obecność ogrodzenia, które posiada obecnie niemal każde nowe osiedle, nie ma tak wielkiego znaczenia, jak to może się z pozoru wydawać. Niewiele osób wierzy więc, że ma to istotny wpływ na bezpieczeństwo – choć nie twierdzimy, że w ogóle na nie nie wpływa. Decyzja o zakupie jest więc w gruncie rzeczy kombinacją czynników opartych na lokalizacji. Ludzie patrzą na oferty pod kątem dzielnicy, komunikacji miejskiej, ogólnego stanu infrastruktury oraz atrakcyjności okolicy.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla mężczyzny

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute a luksus: Jak można znaleźć luksusowe hotele i wille w atrakcyjnych cenach na ostatnią chwilę

W poszukiwaniu luksusu i wygody, wiele osób przekonuje się, że znalezienie ekskluzywnego z…