Pellet jest świetnym i ekologicznym paliwem, które powstaje z odpadów drewnianych. Dzięki temu jest sporo tańsze od węgla czy koksu, którym zwykle palimy w domowych kotłach. Czy jednak można używać pelletu także w kominku? Okazuje się, że tak. Sposób palenia jest bardzo podobny do drewna czy innych paliw stałych. Nie ma też konieczności wykonywania żadnych szczególnych modyfikacji kominka. Czasami może się okazać, że należy nieco zwiększyć otwarcie dopływu powietrza pod palenisko, by utrzymać satysfakcjonujący płomień.

W handlu możemy jednak dostać specjalne kominki na pellet. Nie różnią się one specjalnie budową. Posiadają zazwyczaj nieco inny typ rusztów, tak aby fragmenty pelletu nie mogły spadać do popielnika, zanim nie spalą się całkowicie. Nie znaczy to oczywiście, że w tradycyjnym kominku pellet nie będzie dobrze się palić. Może jedynie dochodzić do takiej sytuacji, że kawałki nie będą spalały się w całości. Wybór kominka może więc zależeć od naszych upodobań indywidualnych.

Sam zakup tego ciekawego paliwa wcale nie jest trudny. W każdym większym mieście znajdziemy różne składy opału, gdzie bez kłopotów będzie można zamówić pellet to właśnie jedna z takich miejscowości. Nie należy też obawiać się, że paliwo to jest szkodliwe. Są to bowiem zwykłe fragmenty drewna, które formuje się z odpadów pochodzących z fabryk meblowych. Nie będzie więc grozić nam ani nieprzyjemny zapach, ani toksyczność. Co więcej, pellet jest bardziej ekologiczny między innymi od węgla drzewnego, który nierzadko stosowany jest w kominkach.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla mężczyzny

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Zarządzanie flotą wynajmowanego sprzętu budowlanego: Strategie maksymalizacji wydajności i minimalizacji przestojów

Efektywne zarządzanie flotą wynajmowanego sprzętu budowlanego jest kluczowe dla sukcesu ka…