Turystyka w Polsce staje na coraz wyższym poziomie. Zachęcamy naszych zagranicznych turystów nie tylko bezpieczeństwem, ale przede wszystkim pięknymi zabytkami oraz świetnym zapleczem turystycznym, w tym coraz nowocześniejszymi hotelami i motelami dla większych grup turystycznych.

Dlaczego warto odwiedzić Polskę?

Polska ma bardzo zróżnicowaną geografię. Znajdzie się tu miejsce nie tylko dla zdobywców gór, ale także miłośników morskich wypraw. Dodatkowo w Polsce znaleźć można prawdziwe perełki architektury gotyckiej, np. zamki na szlaku Orlich Gniazd – np. piękny zamek Pieskowa Skała zaraz przy Ojcowskim Parku Narodowym. Mamy również wiele wspaniałych rezerwatów przyrody, z zaskakującą florą i fauną. Jako kraj w wielowiekowymi tradycjami i obyczajami mamy do zaoferowania wiele, a także możemy pochwalić się wspaniałymi zabytkami klasy światowej.

Travel Poland
Travel Poland

Ułatwienia dla zagranicznych turystów

Turyści zagraniczni mogą liczyć na pomoc w trakcie zwiedzania naszego kraju. Pomoże im w tym Travel Poland – przewodnik multimedialny po Polsce, na którym znajdują się wszystkie potrzebne informacje. Na stronie można również znaleźć połączenia PKP oraz autokarowe do Polski. Oprócz takich stron istnieją również biura informacji turystycznej na terenie całego kraju, gdzie turysta otrzyma pomoc oraz dowie się więcej na temat zabytków oraz traso dojścia do nich. W każdym biurze informacji turystycznej znajduje się co najmniej jedna osoba mówiąca po angielsku lub w innym języku dla ułatwienia komunikacji. Powstały również w takich miejscach jak Wawel, czy Zamek Królewski w Warszawie audioprzewodniki, które ułatwiają zwiedzanie turystom zagranicznym. Jeśli chodzi o zaplecze turystyczne, to możemy pochwalić się ogromną ilością hoteli i moteli wysokiej klasy, w których turysta zagraniczny nie tylko porozumie się w swoim języku, ale również otrzyma niezbędne informacje dotyczące transportu, czy zabytków w najbliższej okolicy. Polska staje się krajem coraz bardziej atrakcyjnym pod względem turystyki, dlatego warto promować polską turystykę na całym świecie.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla wszystkich

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Czym wzmocnić naczynia kwionośne?

Naczynia krwionośne – dlaczego warto o nie dbać? Naczynia krwionośne to jeden z głów…