Prowadzenie sprawy spadkowej może być czasami bardzo skomplikowaną czynnością, dlatego klienci powinni zadbać o to, aby mieć u boku sprawdzonego adwokata, z którym można liczyć na korzystny wyrok. Oczywiście nawiązanie takiej współpracy wiąże się z opłatami finansowymi, jednak jest to opłacalne przedsięwzięcie, gdyż adwokat Zabrze zadba o to, aby sprawa potoczyła się po myśli klienta. Tym samym wyeliminuje się ryzyko popełnienia jakiegoś błędu w przyznawaniu spadku, trafi on do prawowitych spadkobierców. Adwokat zobowiązany jest w ramach współpracy do tworzenia różnorodnych wniosków, w tym:

  • o stwierdzenie nabycia spadku w danej sprawie,
  • o sporządzenie spisu inwentarza,
  • o zabezpieczenie badanego spadku.

W takich przypadkach adwokatowi płaci się 50 złotych od każdego wniosku.

Adwokat
Adwokat

Jakie są dodatkowe opłaty?

Oczywiście opłaty związane z przygotowywaniem wniosków nie są jedynymi, które trzeba mieć na uwadze wynajmując adwokata od spraw spadkowych. Wiadomo, że ludzie nie oszczędzają na profesjonalnej pomocy, gdy jest szansa nabyć spadek o znacznej wartości. Adwokat pobiera też 100 złotych od klienta wtedy, gdy:

  • wnosi apelację,
  • wnosi skargę kasacyjną,
  • składa wniosek o zabezpieczenie spadku po cudzoziemcach.

Warto więc zaznajomić się z takimi opłatami, gdy będzie chciało się wynająć dobrego adwokata. Trzeba mieć na uwadze, że trochę pieniędzy najpierw trzeba w pomoc prawną zainwestować, aby móc w końcowym rezultacie cieszyć się przysługującym klientowi spadkiem.

Z jakimi jeszcze kosztami trzeba się liczyć?

Wyżej wymienione opłaty to nie koniec. Trzeba się też liczyć z jeszcze innymi, chociażby opłatą w wysokości 500 złotych za wniosek o konkretny dział spadku, czy też opłatę 1000 złotych za ten sam wniosek plus zniesienie współwłasności. O wszystkich opłatach adwokat poinformuje jednak swojego klienta przed rozpoczęciem się postępowania przed Sądem, aby potem nie było żadnych niedomówień pomiędzy obiema stronami. Dzięki takim krokom ma się jednak większe szanse na przyznanie spadku, wtedy będzie można nim swobodnie operować.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla wszystkich

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak przekonać dziecko do przedszkola

Jak najlepiej przekonać dziecko do pójścia do przedszkola? Istnieje wiele rzeczy, które ro…