W czasach ciągłej gonitwy i wielu sytuacji obfitujących w stres, ludzki organizm w pewnym momencie włącza mechanizm obronny, którego objawy mają zwrócić naszą uwagę na problem. Pojawiają się wtedy problemy z pamięcią i koncentracją, które skutecznie utrudniają nam życie. Z wiekiem również osłabia się system nerwowy, co powoduje te nieprzyjemne objawy. Niezależnie jednak w jakim jesteś wieku, jest kilka sposobów na poprawę pamięci oraz koncentracji.

Skuteczna dieta

Warto wiedzieć, że w poprawieniu w organizmie takich funkcji jak pamieć i koncentracja bardzo pomaga odpowiednio zbilansowana dieta. Nasze posiłki powinny zawierać odpowiednią ilość węglowodanów, uwalniających glukozę, z której czerpiemy pokłady energii. Kiedy organizm odczuwa jej niedobory, odczuć możemy wtedy senność oraz spadek energii i koncentracji. Źródło węglowodanów to przede wszystkim pełnoziarniste pieczywo i makarony z mąki razowej, dodatkowo w takich produktach znajdziemy całe pokłady witaminy B1, która bierze udział w przekazywaniu impulsów w komórkach nerwowych. Jak się okazuje, nasza dieta jest nadal zbyt uboga w produkty rybne, a to błąd, ponieważ ryby bogate są w nienasycone kwasy omega-3, które co potwierdzone zostało naukowo, zapobiegają powstaniu demencji oraz chorób Alzheimera. Dobrym wspomagaczem układu nerwowego są również bogate w lecytynę jajka. Dobrej jakości mięso jest niezbędne w procesach dokrwiennych mózgu oraz stanowi główne źródło białka. Zawiera witaminy z grupy B oraz niacynę. Nikomu nie trzeba chyba uświadamiać, jakie korzyści płyną z jedzenia warzyw, warzywa po prostu trzeba jeść regularnie. Zapobiegają one zniszczeniu komórek nerwowych, mają właściwości antyoksydacyjne i zawierają również całą moc minerałów, takich jak beta-karoten oraz kwas foliowy.

Kiedy suplementacja

Kiedy trzymanie się diety nie skutkuje, a objawy się nasilają, warto wspomóc się skutecznymi suplementami diety. Takie preparaty to często sprawdzone mieszanki witaminowe bogate dodatkowo w minerały, które stosowane regularnie pomogą w usunięciu problemów z pamięcią i koncentracją.

 

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
  • Jak zrobić żyrandol?

    Producent żyrandoli bierze odpowiedzialność za własne działania. Metal, plastik oraz papie…
  • Auta z USA

    Samochody z USA są sprowadzane od lat Klienci wielokrotnie wybierają dobre pojazdy i są ni…
  • Wyciek wody łatwo usunąć

    Profesjonalnie, szybko i niedrogo -tak działa firma Lakus sp. z o.o. Jej pracownicy usuwaj…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla wszystkich

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak zrobić żyrandol?

Producent żyrandoli bierze odpowiedzialność za własne działania. Metal, plastik oraz papie…