Buty – bez nich historia potoczyłaby się inaczej
Buty to niewątpliwie jedna z najważniejszych części ludzkiego ubioru. Kto wie, być może najważniejsza? Ochraniają jedyną część naszego ciała mającą kontakt z podłożem – podeszwy naszych stóp. To dlatego tak ważne jest, aby zawsze wybrać odpowiednie buty na odpowiednią okazję. Trzeba jednak wyboru dokonać mądrze. Grube, okute buty na upał to nie najlepszy pomysł. Podobnie letnie sandały na przejmujące zimno! Ważne są też społeczne aspekty doboru ubioru. To właśnie na nich się skupimy. Buty należy odpowiednio dobierać codziennie, aby nikogo nie urazić, bądź nie narazić samych siebie na krzywe spojrzenia lub nieuprzejme uwagi. Oto trzy okoliczności, do których należy dobrać odpowiednie obuwie. A jest ich dużo więcej! Lecz na ujęcie ich wszystkich potrzeba całej książki…

Obuwie sportowe
Buty do uprawiania piłki nożnej to tak zwane korki. Jest to zapewne najpopularniejszy typ obuwia sportowego. Co jednak z obuwiem do tańca towarzyskiego? Istnieje przecież specjalne obuwie na te okazję. Nie wspominając o butach narciarskich (nie do zastąpienia żadnymi innymi), czy też butach biegowych z kolcami. Pamiętajmy – mimo, iż mają kolce, to wcale nie są korki! Także kierowcy rajdowi mają swój własny typ obuwia. Można tak wymieniać bez końca!

Eleganckie obuwie
Eleganckie obuwie to podstawa, jeżeli chodzi o zaistnienie w towarzystwie. Męskie buty markowe mogą kosztować krocie, a istnienie zawodu pucybuta tylko dowodzi, jak ważne jest utrzymanie takich eleganckich butów w stanie permanentnej czystości. Są to prawdziwe symbole statusu. Również kobiety przykładają niezwykłą wagę do swojego obuwia. Szpilki – który mężczyzna nie nasłuchał się wywodów na temat wyższości jednego rodzaju obcasów nad drugim?

Bez żadne okazji? Czemu nie!
Zaraz po przebudzeniu się, również można wskoczyć w odpowiednie obuwie. Są to dobrze nam znane klapki. Idąc pod prysznic ubieramy specjalne klapki pod prysznic, bo przecież nasze materiałowe papcie nie mogą być mokre!

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
  • Jak zrobić żyrandol?

    Producent żyrandoli bierze odpowiedzialność za własne działania. Metal, plastik oraz papie…
  • Auta z USA

    Samochody z USA są sprowadzane od lat Klienci wielokrotnie wybierają dobre pojazdy i są ni…
  • Wyciek wody łatwo usunąć

    Profesjonalnie, szybko i niedrogo -tak działa firma Lakus sp. z o.o. Jej pracownicy usuwaj…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla mężczyzny

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak zrobić żyrandol?

Producent żyrandoli bierze odpowiedzialność za własne działania. Metal, plastik oraz papie…