Motyw loftów bardzo często wykorzystywani jest obecnie podczas aranżowania i projektowania wnętrz. Jego najważniejsze elementy to minimalizm, prostota oraz dużo otwartej przestrzeni. Kluczowy jest również odpowiedni dobór mebli, które mają na celu dodanie mieszkaniu postindustrialnego charakteru.

Kluczowym elementem przy projektowaniu loftowego wnętrza jest przestrzeń. Dodatkowo ściany powinny robić wrażenie surowych tak aby pomieszczenia jak najbardziej przypominały starą fabrykę. Meble loftowe zazwyczaj charakteryzują się prostotą i nowoczesną formą. Aby w pełni oddać klimat wnętrza powinny one stanowić połączenie drewna oraz metalu. Powierzchnie mebli koniecznie powinny być gładkie, wtedy znacznie lepiej wpisują się w poprzemysłowy klimat.

Meble loftowe
Meble loftowe

Dobrym rozwiązaniem może okazać się znalezienie pracowni, która wykonuje meble loftowe poprzez odnawianie starych elementów maszyn. Taki zabieg z pewnością podkreśli klimat mieszkania, a dodatkowo zyskamy bardzo oryginalny i designerski element wyposażenia. Dodatkowo możemy poszukać również starych mebli, które zostały odrestaurowane, one również świetnie komponują się z loftowym wnętrzem. Stare szafki oraz kredensy są obecnie bardzo popularne, warto jednak pamiętać o ich prostej formie.

W nowoczesnych, loftowych mieszkaniach dobrze komponują się także meble połączone z kilku elementów. Tego typu rozwiązania systemowe dają możliwość swobodnych kombinacji ustawień, a dodatkowo charakteryzują się niebanalnym designer i minimalistycznym wzornictwem. Meble loftowe to również specjalnie zaprojektowane siedziska. Ciekawy pomysł mogą stanowić krzesła barowe z drewnianymi oparciami. Obowiązkowym ich elementem powinny być również metalowe nogi. Do pofabrycznego wnętrza dobrze pasuje także szezlong. Tego typu siedzisko idealnie prezentuje się w dużej i otwartej przestrzeni. Do kompletu możemy dobrać również fotele z tej samej kolekcji, przez co wystrój mieszkania będzie bardziej spójny. Jeżeli chodzi natomiast o kolorystykę, to styl loftowy powinien być raczej stonowany, tak aby jeszcze bardziej podkreślić jego surowość.

Meble loftowe
Meble loftowe

Mariusz Wieczorek

 

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla kobiety

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Czym zajmuje się nurek podczas prac podwodnych?

Najczęstsze prace podwodne Prace podwodne są pracami, które są wykonywane przez zawodowych…