Nie obejdzie się bez lampy szczelinowej

Lampa szczelinowa umożliwia okuliście sprawdzenie dokładne rotacje soczewki. Jest to szczególnie istotne oraz ważne w przypadku torycznych soczewek. Są to takie soczewki, które posiadają specjalne znaczniki pozwalające określić ich dokładne ułożenie czy też ewentualny sam stopień rotacyjny. Sama rotacja soczewek powoduje niezbyt ostre widzenie.

Badanie za pomocą lampy szczelinowej jest na pewno bezbolesne. Pozwala w związku z tym na wykrycie masy chorób oczu. Na myśli mamy tutaj odwarstwienie się siatkówki, zapalenie naczyniówki, stożek rogówki, zwyrodnienie plamki, zapalenie spojówek czy też bardzo popularna zaćma. Dodać musimy na sam koniec, że to badanie stanowić powinno element w miarę podstawowy każdego rutynowego okulistycznego badania.

Foropter – kolejny niesamowicie sprzęt

Większość pacjentów, którzy się zgłaszają do gabinetów okulistycznych wzmagają się z mniej czy też bardziej zaawansowanymi wadami wzroku. Nowoczesne gabinety swoich wszystkich pacjentów sadzają przed elektronicznym foropterem. Urządzenie to dzięki serii naprawdę szybkich badań pozwala określić przybliżoną wartość samej wady wzroku oraz do oby oczu dopasować odpowiednie soczewki. Jednak w żadnym wypadku wizyta lekarska w gabinecie nie kończy się na poziomie tego badania. Jak już wspomniane zostało to badanie komputerowe uwzględnia u pacjenta sam jego komfort widzenia. Elektroniczny foropter jest o wiele lepszy od tego manualnego. Jednak w wielu gabinetach, szczególnie tych przestarzałych spotkać można jeszcze foropter manualny. Tutaj największą rolę jednak odgrywa lekarz. W przypadku foroptera elektronicznego można w dużym stopniu polegać na nowoczesnych technologiach. Jest to jak najbardziej ogromny plus. Powinniśmy mieć to na uwadze i docenić czasy, w których żyjemy. Jeśli chodzi o samo badanie przy pomocy sprzętu tego to nie ma się o co obawiać. Jest ono w kompletnie bezbolesne. Zapamiętajmy sobie to dokładnie.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla wszystkich

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Układanie paneli podłogowych

Montaż paneli nie jest skomplikowany, ale wymaga jednak pewnego przygotowania paneli i pom…