Kiedy mówimy o Chinach, opowiadamy o własnej podróży do tego kraju, to jednym z głównych tematów jest ich kuchnia. Nie chodzi wyłącznie o jej bogactwo, różnorodność, ale również o specyficzne zachowania przy stole, które w naszej kulturze mogą wydawać się z jednej strony dziwne, a czasem nawet niekulturalne.

Jedną z głównych zasad jest to, aby jedzenie cały czas znajdowało się na stole, więc należy pamiętać o tym, aby nie zabierać ostatnich kawałków jedzenia z naczyń. Jeśli potrawa znajduje się na talerzu obrotowym, to nie powinniśmy go obracać w obie strony – jak nam wygodnie. Kultura mówi o tym, aby talerz było obracany jedynie w jedną stronę. Jeśli chodzi o napoje, to nie powinniśmy dolewać ich do własnego kubka lub szklanki, lecz jedynie do naczyń osób siedzących obok nas. Jeśli chcemy sobie wyćwiczyć tego typu zachowania, warto uczęszczać do restauracji azjatyckich. W tym celu warto sprawdzić gdzie dobrze zjeść w Poznaniu.

Powszechnie wiadomo, że w Chinach jada się głównie pałeczkami. Nawet jeśli niezbyt nam to wychodzi, powinniśmy próbować, aby nie urazić gospodarzy. Należy jednak pamiętać, aby nie obracać ryb oraz nie wbijać pałeczek bezpośrednio w dania, ponieważ to kojarzone jest z kadzidłami nagrobnymi i ma zwiastować nieszczęście. Oczywiście kultura mówi również o tym, że wypada skosztować wszystkich podanych dań. Nie powinno się również oblizywać pałeczek oraz mieszać nimi w daniu – tak jak to często mamy zwyczaj robić widelcem lub łyżką. Służą one tylko i wyłącznie do nabierania potraw oraz do wskazywania ich. Biorąc pod uwagę, że będąc na wycieczce kuchni chińskiej kosztujemy w restauracjach, w dobrym tonie będzie zostawienie napiwku.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla wszystkich

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Czym zajmuje się nurek podczas prac podwodnych?

Najczęstsze prace podwodne Prace podwodne są pracami, które są wykonywane przez zawodowych…