Dom Dla wszystkich O czym warto pamiętać przed rozpoczęciem promocji nowej strony firmowej?

O czym warto pamiętać przed rozpoczęciem promocji nowej strony firmowej?

7 min odczyt
0
0
138

Uruchomiłeś swoją nową stronę internetową, gotową na przyjęcie tłumów nowych klientów. Ale jeśli nikt nie znajdzie Twojej nowej strony internetowej, jak zobaczy, co masz do zaoferowania?

I dlatego optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO) – zarabianie na ruchu za pośrednictwem wyszukiwarek – jest tak ważnym tematem dla właścicieli witryn od ponad 20 lat. Ruch organiczny, jak wiadomo, jest siłą napędową wielu stron internetowych. Dowiedz się, jak działają wyszukiwarki. Złą wiadomością na temat SEO jest to, że nie jest to tak proste, jak przesunięcie kilku przełączników. Nie jest to też jednorazowa umowa; SEO musi być spójną częścią bieżącego marketingu.

Dobrą wiadomością jest to, że pomimo zasięgu, większość właścicieli witryn nie zajmuje się SEO – odrobina poświęcenia pozwoli Ci wyprzedzić konkurencję. Co więcej, są to pomysły, które nie wymagają encyklopedycznej znajomości kodu, aby je wypróbować.

Pierwszy krok to konfiguracja witryny pod kątem SEO. Nie oznacza to zmiany strony internetowej (jeszcze nie!) Tutaj zaczniemy od niektórych dostępnych narzędzi, z których wiele jest bezpłatnych lub z samych wyszukiwarek. Dzięki nim możemy przyjrzeć się temu, co dzieje się teraz i uzyskać dane na temat tego, co możemy zrobić dalej.

Jako dyscyplina, SEO jest zalane narzędziami, a wiedza o tym, których użyć iw jakiej sytuacji, jest polem minowym nawet dla doświadczonych profesjonalistów. Jednak poniższe narzędzia są niezbędne w każdej kampanii, pomocne niezależnie od tego, czy jest to Twoja pierwsza witryna, czy 1000.

  1. Skonfiguruj Google Analytics (GA) do śledzenia ruchu w witrynie:

Jeśli nie robisz nic innego, instalowanie oprogramowania analitycznego jest jedyną wskazówką SEO, którą musisz wypróbować. Bezpłatny, elastyczny i wydajny Google Analytics pozwala śledzić, ile osób korzysta z Twojej witryny i co robią, gdy się tam znajdują.

Możesz śledzić sprzedaż, jakie treści najbardziej interesują odbiorców i jak odbiorcy Cię znajdują. Rozpoczęcie pracy z Google Analytics wymaga trochę wiedzy technicznej, ale jeśli korzystasz z jednego z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią (CMS), takich jak WordPress, istnieje wiele narzędzi i szczegółowych porad, które to ułatwią.

Google Analytics to ogromny temat, który zasługuje na własny przewodnik, ale sugerujemy zacząć tutaj i sprawdzić ten przewodnik dla małych firm, który gromadzi wiele pomocnych artykułów.

  1. Skonfiguruj Google Search Console (GSC), aby zobaczyć, co Google robi z Twoją witryną:

Co by było, gdybym powiedział ci, że Google ma potężną kolekcję narzędzi, które mówią dokładnie, jak często indeksują Twoją witrynę, o co im chodzi, a nawet sugestie dotyczące rzeczy, z którymi mają problem? I że możesz to mieć? Za darmo? Chcielibyście tego, prawda?

Google Search Console to bezpłatna usługa, która pomaga monitorować i optymalizować skuteczność Twojej witryny w wynikach wyszukiwania. Jest to zasadniczo bezpłatna rada od tych, którym staramy się zaimponować.

Rozpoczęcie pracy jest proste. Potwierdzasz, że jesteś właścicielem lub administratorem witryny, dodając metatag do kodu HTML strony głównej, przesyłając plik na serwer lub konfigurując Google Analytics lub Menedżera tagów Google.

Daj mu kilka dni na zebranie danych, a wiele opcji jest twoich. Użyj Search Console, aby upewnić się, że Google może zrozumieć Twoje treści, zobaczyć, które zapytania generują ruch (oraz jak często ludzie klikają Twoją witrynę w wynikach wyszukiwania), monitorować problemy ze spamem związane z Twoją witryną, a nawet to, kto linkuje do Ciebie i wiele więcej. Search Console jest często pomijany, ale korzystanie z niego będzie miało ogromne znaczenie.

Sprawdź też ofertę na Tworzenie stron Bydgoszcz

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Naczelny
Załaduj więcej Dla wszystkich

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Osocze bogatopłytkowe w walce z bliznami i rozstępami: Historie sukcesu

Blizny i rozstępy są częstym problemem estetycznym, który może wpływać na samopoczucie i p…