Jadalnia to niewątpliwie miejsce, w którym spotyka się cała rodzina nie tylko podczas codziennych obiadów, ale również podczas rodzinnych uroczystości. Nic więc dziwnego, że wielu z nas przywiązuje dużą wagę do tego, jakie zakupić do tego pomieszczenia krzesła. Design jest bowiem ważny nie tylko w łazience czy salonie, ale również w miejscu, gdzie można wspólnie spożyć posiłek.

Kupując krzesła w komplecie ze stołem, mamy pewność, że wszystko będzie do siebie idealnie pasowało. Problem pojawia się dopiero wtedy, kiedy z różnych powodów, dokonujemy osobnych zakupów. Musimy wtedy mieć na uwadze kilka kwestii, które tego typu decyzje ułatwią.

  • Odpowiednia wysokość krzeseł – design jest ważny, ale jeszcze ważniejsza jest wygoda. Dlatego też wskazane jest, aby przed zakupem dokładnie zmierzyć wysokość stołu i do niej dopasować wysokość krzeseł. Dzięki temu, siedziska łatwo wsuną się pod blat a ich użytkowanie będzie w pełni komfortowe.
  • Odpowiednia szerokość krzeseł – zbyt szerokie krzesła względem stołu są kiepskim rozwiązaniem, gdyż uniemożliwiają ich wsunięcie oraz odpowiednie ułożenie. Nieodpowiedni dobór rozmiaru może skutkować „ciasnotą” przy stole, a przez to brakiem odpowiedniej ilości miejsca podczas posiłku.
  • Względy estetyczne – co prawda, kilka lat temu pojawiła się moda na łączenie różnych stylów, jednak dopasowane do siebie meble zawsze stanowią modne i funkcjonalne rozwiązanie. Warto pamiętać, że krzesła powinny pasować nie tylko do stołu, ale również do pozostałych mebli znajdujących się w pomieszczeniu.

Dobór odpowiednich krzeseł niewątpliwie nie jest łatwy, dlatego najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów, którzy chętnie doradzą, jakie style najlepiej ze sobą połączyć oraz, jak uniknąć designerskiej wtopy.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla wszystkich

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Układanie paneli podłogowych

Montaż paneli nie jest skomplikowany, ale wymaga jednak pewnego przygotowania paneli i pom…