Pojawienie się wilgoci w budynku zawsze jest oznaką problemu. W wyniku jej rozprzestrzeniania się, nie tylko musimy walczyć ze szpetnym i śmierdzącym grzybem, ale również wystawiamy się na ryzyko zapadnięcia na choroby układu oddechowego. Ponadto utrzymanie czystości w takim miejscu jest praktycznie niemożliwe. Dodatkowo, wilgoć może osłabić elementy konstrukcyjne gmachu. Dlatego trzeba z nią walczyć. Pomoże w tym osuszanie budynków Kielce.

Grzyb – wróg każdego przedsiębiorcy

Kompleksowe osuszanie można przeprowadzać zarówno w domach mieszkalnych, jak i w gmachach pełniących funkcje gospodarcze. Jest to bardzo ważne, ponieważ wilgoć może wyrządzić szkody nie tylko ludzkiemu zdrowiu, ale również przedmiotom znajdującym się w zanieczyszczonych pomieszczeniach. Obecność wody powoduje rdzewienie maszyn, niszczenie dokumentów oraz psucie się żywności. Dlatego prowadzenie działalności w zagrzybionym budynku mija się z celem. Aby uniknąć kosztownej przeprowadzki, warto zdecydować się na osuszenie całego gmachu.

Szkodliwe działanie grzybów w budynkach mieszkalnych

Konsekwencje obecności grzybów naściennych są jeszcze gorsze dla ludzi. Ich obecność zwiększa ryzyko zachorowań na astmę oskrzelową czy wystąpienie reakcji alergicznych. W ich wyniku mieszkańcy zanieczyszczonych mieszkań mogą uskarżać się na problemy z oddychaniem, bolesne zmiany skórne oraz inne dolegliwości. Obowiązkiem zarządcy budynku jest zadbanie o usunięcie tego ryzyka. Jego przyczyną mogą być takie czynniki jak:

 • nieszczelny dach
 • pęknięcia rur wodonośnych lub grzewczych
 • brak odpowiedniego ogrzewania
 • podtopienie.

Jak wygląda osuszanie budynków?

Jest kilka sposobów na skuteczną walkę z wilgocią. Pierwszą z nich jest ogrzewanie. Do zagrzybionych pomieszczeń wstawia się grzejniki, które podnoszą temperaturę powietrza do ponad 30°C, co sprawi, że woda zalegająca na ścianach odparuje. Stosowane są także wkłady chemiczne pochłaniające wilgoć z otoczenia. Popularna jest również metoda kondensacyjna, opierająca się na skropleniu znajdującej się w gmachu pary wodnej. Jak zatem widać, osuszanie budynków Kielce może być przeprowadzane na wiele sposobów, dzięki czemu jest stosowane ono w rozmaitych wnętrzach!

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
 • Jak zrobić żyrandol?

  Producent żyrandoli bierze odpowiedzialność za własne działania. Metal, plastik oraz papie…
 • Auta z USA

  Samochody z USA są sprowadzane od lat Klienci wielokrotnie wybierają dobre pojazdy i są ni…
 • Wyciek wody łatwo usunąć

  Profesjonalnie, szybko i niedrogo -tak działa firma Lakus sp. z o.o. Jej pracownicy usuwaj…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla mężczyzny

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak zrobić żyrandol?

Producent żyrandoli bierze odpowiedzialność za własne działania. Metal, plastik oraz papie…