Powłoki hydrofobowe to nowoczesne rozwiązanie znajdujące wiele możliwości zastosowań w każdym miejscu i o każdej porze roku. Posiadają innowacyjne właściwości odpychania wody, dzięki czemu zabezpieczają każdą powierzchnię przed przemakaniem czy też powstawaniem nieestetycznych, trwałych zabrudzeń.

Jak działa powłoka hydrofobowa?

Hydrofobizacja to nowoczesny zabieg, który z całą pewnością znajdzie wiele zastosowań w nie jednym domu. Polega on na uczynieniu powierzchni nieprzepuszczalną dla wody – nieprzemakalną, ale z jednoczesnym zachowaniem pozostałych, równie ważnych właściwości tkaniny. Powłoka hydrofobowa nie ogranicza ani przepuszczalności powietrza ani elastyczności czy też wygody – jest jedynie, cienką, niewidoczną barierą chroniącą powierzchnię przed plamami i przemakaniem.

Powłoki hydrofobowe mogą mieć charakter ceramiczny – krzemianowy, lub też polimerowy – silikonowy. Preparat wnika głęboko w powierzchnię impregnowaną, ściśle się z nią łączy za pomocą trwałych wiązań zapewniając długotrwałą i silną ochronę.

Wbrew pozorom sama aplikacja powłoki nie jest trudna. Wystarczy równomiernie rozprowadzić ją po czystej i suchej nawierzchni a następnie pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Zaimpregnowana tkanina uzyska pełną kontrolę już po kilkunastu godzinach od aplikacji preparatu.

Powłoka impregnująca odpycha cząsteczki wody wykorzystując do tego celu oddziaływania powierzchniowe. Można to zauważyć jako skraplanie się wody i samoczynne spływanie z powierzchni tkaniny.

Hydrofobizacja i powłoki hydrofobowe to zabiegi coraz popularniejsze i coraz częściej stosowane w celu zabezpieczenia tkanin przed przemakaniem lub trudnymi do usunięcia zabrudzeniami. Jest to metoda bardzo uniwersalna i sprawdzi się na wielu typach tkanin i powierzchni.

 

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
  • Jak zrobić żyrandol?

    Producent żyrandoli bierze odpowiedzialność za własne działania. Metal, plastik oraz papie…
  • Auta z USA

    Samochody z USA są sprowadzane od lat Klienci wielokrotnie wybierają dobre pojazdy i są ni…
  • Wyciek wody łatwo usunąć

    Profesjonalnie, szybko i niedrogo -tak działa firma Lakus sp. z o.o. Jej pracownicy usuwaj…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla mężczyzny

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak zrobić żyrandol?

Producent żyrandoli bierze odpowiedzialność za własne działania. Metal, plastik oraz papie…