Masz pewien dylemat związany z tym aspektem? Kiedy tę chorobę można leczyć tak zwanymi domowymi sposobami? Dodatkowo stosując odpowiednie środki na przeziębienie? Kiedy zaś pomoc medyka jest nieodzowna?

Zazwyczaj przeziębienie nie jest groźne

Szacuje się, że niektóre osoby zmagają z tą przypadłością nawet kilka razy w ciągu 12 miesięcy. Oczywiście, to nie powód do dumy. Trzeba jednak od razu zauważyć, że jest to stosunkowo niegroźna dolegliwość, jak najbardziej do wyleczenia. Taka, która – zakładając właściwe postępowanie i odpowiednie środki na przeziębienie – powinna przejść po około jednym tygodniu. Co ciekawe, dużo groźniejsza jest grypa. Wszak jej powikłania, w skrajnych przypadkach, mogą doprowadzić nawet do śmierci. Nie powinno się jednak tego aspektu tak czy siak bagatelizować. O czym zatem należy pamiętać? Główne objawy to kaszel, katar, chrypka, kłopoty z przełykaniem, ból gardła. Czasami do tego dochodzą m.in. wysoka gorączka, pewne problemy ze swobodnym oddychaniem. Jak je krok po kroku eliminować? W pierwszej kolejności trzeba sobie załatwić wolne w pracy. Nie ma innego wyjścia – nawet, jeśli nie za bardzo możesz sobie na to właśnie pozwolić, bo czeka Cię ważny projekt. Pamiętaj jednak, że zdrowie jest po prostu zdecydowanie najważniejsze. W domu czy mieszkaniu trzeba leżeć, a nie np. od rana do wieczora sprzątać, grać na komputerze itp. Istotne jest przyjmowanie dużej ilości płynów i stosownych środków. Jakich? Preparaty powinny być brane pod kątem przeziębienia i konkretnych objawów. Np. na gardło pomagają płukanki czy połączenie mleka z miodem. W przypadku kataru dobrym wyborem są leki poprawiające drożność (co eliminuje problemy dotyczące oddychania).

Kiedy objawy są alarmujące?

Czasami nie obejdzie się bez kontaktu z lekarzem. Kiedy tak się dzieje? Masz wysoką gorączkę, która nie ustępuje? Nie pomaga paracetamol albo aspiryna? A może masz poważne problemy z oddychaniem? Pojawiają się duszności i tak zwany świszczący oddech? Nie możesz swobodnie złapać tchu? Co jeszcze powinno zaniepokoić i skłonić do wezwania pomocy medycznej? To bardzo mocny kaszel, a także silne bóle (głowy, ucha, zatok).

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla wszystkich

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Środki chemiczne – oleje i kwasy

Środki chemiczne stanowią kluczowy element w pracy przedsiębiorstw z różnych branż. Bez ic…