Skupy samochodów, które stały się bardzo popularne w ostatnich latach, stwarzają możliwość szybkiego przeprowadzenia transakcji i otrzymania gotówki do ręki. To duża zaleta skupów. Mogą z niej skorzystać właściciele aut, którym zależy na szybkiej wycenie i sprzedaży auta. Jednak z punktu widzenia klienta bardzo ważne jest, czy w skupie aut używanych otrzyma on uczciwą cenę za auto, np. za używanego bardzo dobrze zachowanego i zadanego mercedesa. Faktem jest, że w skupach nie ma stałego, niezmiennego taryfikatora. To, ile otrzyma klient za auto, uzależnione jest nie tylko od rocznika, przebiegu i eksploatacji auta, ale także od jego indywidualnych cech, które można rozpoznać dopiero przy bliższych oględzinach auta. Dwa mercedesy z tego samego roku produkcji, podobnie wyglądające, mogą być różnie wycenione, rozpiętość cenowa może być znacząca. Im lepiej auto zachowane, zadbane, im mniejszy jego przebieg, lepszy stan karoserii, tym więcej skup zapłaci za np. mercedesa.

Popyt na samochody w skupie aut

Klienci, którzy chcą kupić samochód w skupie aut mercedesa czy w innym, zazwyczaj decydują się na pojazdy droższe, ponieważ zakup taniego modelu wiąże się z dużą inwestycją w pojazd, a to generuje dodatkowe koszty. By uniknąć dodatkowych wydatków i nie poświęcać czasu na naprawy, chcą kupić auto lepiej zachowane, nawet jeżeli jest ono droższe. Jednak korzyść z takiego zakupu jest duża. Auto jest sprawne, dobrze zachowane, nadające się do dalszej jazdy bez konieczności inwestowania.

Opinia specjalistów i klienta

W skupach aut, szczególnie wybranych marek samochodów, np. w skupach aut mercedes pracują doświadczenie fachowcy z branży motoryzacyjnej, którzy doskonale się znają na samochodach. W bardzo szybkim czasie są w stanie oszacować, ile wart jest samochód. Ważne jest w tym względzie także zdanie sprzedającego auto, bo wie on, ile wydał na naprawy i pielęgnację swojego samochodu. Te dwie opinie mają wpływ na ostateczną wycenę samochodu, np. mercedesa. Jeżeli rzeczywiście samochód jest w bardzo dobrym stanie technicznym, nie budzi zastrzeżeń pod względem blacharskim i lakierniczym, tapicerka wewnątrz nie jest zniszczona, można się spodziewać, że sprzedający i kupujący dojdą do porozumienia i klient otrzyma za np. mercedesa dokładnie tyle, ile chce.

Ceny aut w skupie

Skupy aut są jednak podmiotami gospodarczymi i trzeba mieć świadomość, że transakcja sprzedaży auta musi być także opłacalna dla samego skupu. Stąd w praktyce wygląda to w ten sposób, że jeżeli auto jest w bardzo dobrym stanie pod wieloma względami, skup oferuje od 70 do 80 proc. realnej wartości auta. Skup aut musi się też z czegoś utrzymać, a jest to najczęściej prowizja od sprzedaży. Czasami auto stoi w skupie kilka miesięcy i nie wzbudza zainteresowania. Skup wlicza w cenę, jaką oferuje za auto, ryzyko, które bierze na siebie.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla mężczyzny

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jakie są zalety i wady skupów samochodów?

Chcesz dowiedzieć się, czym cechują się nowoczesne skupy pojazdów? Jakie są ich najważniej…