Dom Dla wszystkich Sprzęt fabrycznie odnawiany – warto kupić?

Sprzęt fabrycznie odnawiany – warto kupić?

3 min odczyt
0
0
698

Klienci korporacyjni oczekują od laptopów najwyższej jakości i niezawodności. Najlepsi producenci, tacy jak Dell, HP i Lenovo, muszą produkować sprzęt zgodnie z najwyższymi standardami przy użyciu najlepszych komponentów, a ich maszyny poddawane są rygorystycznym testom i kontroli jakości.

Gdy tylko zaczniesz korzystać z laptopa jednego z najlepszych producentów, jak np. HP Elitebook 840 G5 możesz poczuć i zobaczyć różnicę – klawiatury są niezwykle solidne i precyzyjne, ekrany są ostre i jasne, a otwierając i zamykając obudowę naprawdę można poczuć niezwykłą jakość wykonania. Chociaż odnowiony laptop znanej może mieć kilka lat, posiadanie go i korzystanie z niego nadal jest bardzo satysfakcjonującym doświadczeniem.

Ocenianie nowego sprzętu nie stanowi problemu – jest idealny i nieskalany od razu po wyjęciu z pudełka. Ale kiedy kupujesz refurba, warto orientować się w gatunkach i wiedzieć co one oznaczają. Klasycznym standardem jest używanie liter A i B, przy czym klasa A jest oczywiście najwyższą jakością. Niektóre firmy refabrykujące oferują również A+ o bardzo wysokim stanie.

Firma zajmująca się renowacją wysokiej jakości zawsze będzie miała szczegółowy opis na swojej stronie internetowej, dokładnie określając kryteria stosowane przy ocenie swoich urządzeń. Ważne jest również, aby pamiętać, że dostawcy odnowionego sprzętu faktycznie dokonują renowacji – nigdy nie oddają maszyn tak, jak je otrzymują – doprowadzają je do stanu fabrycznego.

Laptopy klasy “A” często mogą być nie do odróżnienia od nowych, ale warto pamiętać, że maszyny klasy B posiadające wadę kosmetyczną, będą w pełni funkcjonalne i za znacznie lepszą cenę. Wszystko naprawdę zależy od zrozumienia koncepcji.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Naczelny
Załaduj więcej Dla wszystkich

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Osocze bogatopłytkowe w walce z bliznami i rozstępami: Historie sukcesu

Blizny i rozstępy są częstym problemem estetycznym, który może wpływać na samopoczucie i p…