Z oferty Grupy Muszkieterów skorzystali Małgorzata i Jarosław Kusiowie, franczyzobiorcy supermarketów spożywczych Intermarche w Szczecinku. Przedsiębiorcy w jednym czasie otworzyli dwa supermarkety, co w przypadku samodzielnej inwestycji byłoby raczej niemożliwe ze względu na wysokość inwestycji. Aby zostać właścicielem supermarketu Intermarche, trzeba dysponować kwotą 400 tys. zł. U Muszkieterów całość inwestycji rozłożona jest w ratach, a ich wysokość dopasowana do dochodów franczyzobiorców. Dzięki temu ich spłata nie obciąża przedsiębiorców. Ponadto 400 tys. nie jest opłatą na rzecz centrali, tylko kapitałem zasilającym spółkę franczyzobiorcy.

Obecnie w Polsce funkcjonuje 209 sklepów Intermarche. Wśród franczyzobiorców są tacy, dla których współpraca z Muszkieterami wiązała się z przeprowadzką, czasem na drugi koniec Polski. Tak było też i w przypadku państwa Kusiów. – Dzieci dorosły i poszły własną drogą, co zainspirowało nas do zmiany również naszego życia -mówi Małgorzata Kuś.

Para mieszkała w Międzyrzeczu, gdy firma zaproponowała im dwa supermarkety Intermarche w Szczecinku, mieście oddalonym ponad 500 km od domu. Dotychczasowy właściciel postanowił je odsprzedać. – Oferta była bardzo korzystna. Spodobało nam się również miasto, które miało być naszym nowym domem. Biznes był pewny. Sklepy funkcjonowały na rynku kilka lat – 4 i 11 lat. Były znane lokalnej społeczności. Zanim podpisaliśmy umowę, mogliśmy sprawdzić dotychczasowe wyniki finansowe obu placówek – mówi Małgorzata Kuś.

Weryfikacja wypadła pozytywnie i Kusiowie zostali właścicielami dwóch supermarketów Intermarche w mniejszym i większym formacie. – Mniejszy ma ok. 385 m\ Jest nietypowy jak na supermarkety Intermarche, które z reguły mają ponad 1000 m2 powierzchni. Placówka pełni funkcję sklepu osiedlowego. Drugi punkt jest standardowych rozmiarów ok. 1200 m’ – mówi Małgorzata Kuś.

Małżeństwo rozpoczęło działalność w 2010 roku. Zanim jednak stanęli za sterami biznesu, odbyli roczne szkolenie. W tym czasie poznali zasady funkcjonowania supermarketów oraz współpracy z Grupą Muszkieterów.

 

SPIS TREŚCI

CZEŚĆ I https://www.gopschrostkowo.pl/supermarket-na-raty-cz-1/
CZEŚĆ II https://www.gopschrostkowo.pl/supermarket-na-raty-cz-2/
CZĘŚĆ III https://www.gopschrostkowo.pl/supermarket-na-raty-cz-3/

Facebook Comments
  • Supermarket na raty cz.3

    Cena ma kluczowe znaczenie Jak twierdzi Małgorzata Kuś, klienci coraz częściej zwracają uw…
  • Supermarket na raty cz.2

    Muszkieterowie mają zasady W Grupie Muszkieterów nie istnieje, tak jak w innych sieciach f…
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla wszystkich

Jeden komentarz

  1. […] 2 minuty temu Supermarket na raty cz.1 […]

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak uzyskać zwrot ubezpieczenia z Holandii?

W myśl przepisów obowiązujących w Holandii każda osoba pracująca lub zamieszkująca ten kra…