Czym są suplementy?

Suplementy co to jest? Suplementy są produktami, środkami spożywczymi, które są wzbogaceniem, urozmaiceniem diety. Suplementów diety nie należy mylić z środkami, lekami farmakologicznymi, pomimo, iż większość z nich dostępna jest w aptekach. Zgodnie z przepisami prawa farmaceutycznego nie posiadają one właściwości leczniczych. Suplementy diety to kompleksy, zestawy witaminowe, mineralne, odżywcze, które dostarczane są do organizmu w różnych formach. Należą do nich między innymi:

  • tabletki,
  • drażetki,
  • kapsułki, ampułki z płynem,
  • saszetki z proszkiem.

Suplementy zanim trafią na rynek muszą zostać przetestowane, przebadane i uznane za bezpieczne dla konsumentów przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz podległe mu urzędy. Suplementy można podzielić pod względem zastosowania:

  • Suplementy diety, wspomagają proces odchudzania się, przyspieszają proces lipolizy, przyspieszają proces spalania zbędnej tkanki tłuszczowej.
  • Suplementy masa, są to suplementy dla bywalców siłowni, kulturystów, sportowców wyczynowych. Są to suplementy, których podstawowym zadaniem jest rzeźba sylwetki, budowanie masy mięśniowej, czasem również kostnej, modelowanie sylwetki, poprawą kondycji fizycznej, poprawą wytrzymałości, dodawaniem siły i energii.

Należy zwrócić szczególną uwagę, że aby suplement diety spełniał swoje oczekiwania potrzebne są do tego również:

  • zdrowa, zbilansowana dieta, zdrowy styl odżywiania się,
  • aktywność fizyczna, ćwiczenia fizyczne, ruch, uprawianie sportu.

Tylko w takim przypadku osoba, która stosuje dany suplement diety może liczyć na oczekiwane efekty. Sam suplement diety nie przyniesie oczekiwanych, zadowalających efektów. Warto połączyć zdrowe odżywianie, z aktywnościom fizyczną oraz suplementami. Należy pamiętać, że suplementy należy zawsze przyjmować według zaleceń lekarskich, opisu na opakowaniu, opisu z ulotki informacyjnej. Nie należy przekraczać zalecanych dawek, ponieważ może być to niebezpieczne dla zdrowia i życia. Suplementy, kompleksy witaminowe są jedynie wspomagaczami, które dostarczają niezbędnych składników odżywczych, witamin i minerałów. Nie są zastępstwem za racjonalne, zdrowe odżywianie. Są jedynie dodatkiem.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla wszystkich

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Układanie paneli podłogowych

Montaż paneli nie jest skomplikowany, ale wymaga jednak pewnego przygotowania paneli i pom…