Kiedy patrzymy na zdjęcia ślubne zrobione zaledwie 5-6 lat temu, dostrzegamy olbrzymią różnicę pomiędzy tym co fotografia ślubna oferowała kiedyś o co oferuje dzisiaj. Propozycja fotograficzna zawierała zazwyczaj fotoreportaż z dnia ślubu wraz z sesją plenerową ewentualnie studyjną, wykonywaną tego samego dnia. Młoda Para otrzymywała odbitki zdjęć ułożone idealnie w albumie i ekstra ujęcia zapisane na płycie. Czy wywoływały zachwyt czy rozżalenie i rozczarowanie, były jedyną pamiątką z wyjątkowego momentu naszego życia, którego nie dało się już drugi raz powtórzyć.

Dziś, warianty usług i możliwości oferowanych przez profesjonalnych fotografów są tak szerokie, że nie sposób ich zapamiętać. Umawiając termin z wyprzedzeniem możemy od razu w naszym pakiecie skorzystać opcję sesji przedślubnej, a wykonane zdjęcia wykorzystać jako tło oryginalnych zaproszeń ślubnych.

Reportaż z ceremonii kościelnej jak i zdjęcia z wesela są zazwyczaj pamiątką dla gości by na długie lata pamiętali jak świetnie się bawili z nami. Co zatem dla Młodej Pary? Przede wszystkim sesja ślubna, która odbywa się długo po weselu, kiedy emocje już dawno opadły, stres związany z przygotowaniami odszedł w zapomnienie, a zostały jedynie wspomnienia wyśmienitej zabawy i zadowolonych gości. W szampańskich humorach zainteresowani wraz z fotografem zaczynają tworzyć sztukę niebanalną, w której bohaterzy malują twarze, stylizują się na wybranych bohaterów, wiszą nad urwiskiem, piją kawę zatopieni całkowicie w wodach pobliskiego jeziora bądź beztrosko jadący na tandemie wiejską piaszczystą drogą. Nieważna zniszczona i pobrudzona suknia ślubna, potargany garnitur, rozwiane włosy, źle ułożona fałda welonu. Ograniczeniem jest tylko ludzka wyobraźnia. Liczy się pomysł, oryginalność, ekspresja i ukryty przekaz, który na twarzach oglądających będzie wywoływał zróżnicowane emocje wśród oglądających. Fotografia ślubna dziś jest sztuką w całym słowa znaczeniu i w ten sposób jest postrzegana przez profesjonalistów.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
  • Zabytki Zamościa

    Zwarta konstrukcja Starego Miasta składa się głównie z 3- lub 2- piętrowych budynków z ceg…
Załaduj więcej Bez kategorii

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Układanie paneli podłogowych

Montaż paneli nie jest skomplikowany, ale wymaga jednak pewnego przygotowania paneli i pom…