Kiedy patrzymy na zdjęcia ślubne zrobione zaledwie 5-6 lat temu, dostrzegamy olbrzymią różnicę pomiędzy tym co fotografia ślubna oferowała kiedyś o co oferuje dzisiaj. Propozycja fotograficzna zawierała zazwyczaj fotoreportaż z dnia ślubu wraz z sesją plenerową ewentualnie studyjną, wykonywaną tego samego dnia. Młoda Para otrzymywała odbitki zdjęć ułożone idealnie w albumie i ekstra ujęcia zapisane na płycie. Czy wywoływały zachwyt czy rozżalenie i rozczarowanie, były jedyną pamiątką z wyjątkowego momentu naszego życia, którego nie dało się już drugi raz powtórzyć.

Dziś, warianty usług i możliwości oferowanych przez profesjonalnych fotografów są tak szerokie, że nie sposób ich zapamiętać. Umawiając termin z wyprzedzeniem możemy od razu w naszym pakiecie skorzystać opcję sesji przedślubnej, a wykonane zdjęcia wykorzystać jako tło oryginalnych zaproszeń ślubnych.

Reportaż z ceremonii kościelnej jak i zdjęcia z wesela są zazwyczaj pamiątką dla gości by na długie lata pamiętali jak świetnie się bawili z nami. Co zatem dla Młodej Pary? Przede wszystkim sesja ślubna, która odbywa się długo po weselu, kiedy emocje już dawno opadły, stres związany z przygotowaniami odszedł w zapomnienie, a zostały jedynie wspomnienia wyśmienitej zabawy i zadowolonych gości. W szampańskich humorach zainteresowani wraz z fotografem zaczynają tworzyć sztukę niebanalną, w której bohaterzy malują twarze, stylizują się na wybranych bohaterów, wiszą nad urwiskiem, piją kawę zatopieni całkowicie w wodach pobliskiego jeziora bądź beztrosko jadący na tandemie wiejską piaszczystą drogą. Nieważna zniszczona i pobrudzona suknia ślubna, potargany garnitur, rozwiane włosy, źle ułożona fałda welonu. Ograniczeniem jest tylko ludzka wyobraźnia. Liczy się pomysł, oryginalność, ekspresja i ukryty przekaz, który na twarzach oglądających będzie wywoływał zróżnicowane emocje wśród oglądających. Fotografia ślubna dziś jest sztuką w całym słowa znaczeniu i w ten sposób jest postrzegana przez profesjonalistów.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Bez kategorii

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak przekonać dziecko do przedszkola

Jak najlepiej przekonać dziecko do pójścia do przedszkola? Istnieje wiele rzeczy, które ro…