Ostatni tydzień lutego w Weronie to już czas prawdziwej wiosny. Słońce pozwala na picie kawy przy wystawionych na Piazza Bra stolikach. Liczne grupki turystów z całego świata przechadzają się wokół Areny, fotografują się na pełnym kolorowych straganów Piazza Delie Erbe i pod słynnym balkonem Julietty, jedzą lody i oglądają wystawy, a czasem nawet coś kupują na słynnej Via Mazzini… Jednak jest to tylko część prawdy o wiosennej Weronie. Zaledwie kilka kilometrów dalej na terenach targowych FIERA Dl VERONA odbywało się w tym samym czasie jedno z najbardziej „gorących” spotkań na świecie. Już po raz siódmy Werona przyciągnęła w lutym br. ludzi zajmujących się zawodowo ogrzewaniem drewnem i peletami. Kominki, piece, kotły c.o. oraz sposoby pozyskiwania i przygotowania drewna to główne tematy targów PROGETTO FUOCO. W roku 20I0 Werona była również miejscem międzynarodowej konferencji poświęconej peletom oraz wielu seminariów tematycznych.

kominek kaflowy
kominek kaflowy

Piece to obok pizzy włoska specjalność

Jest to dość popularna opinia i na szczęście, inaczej niż to zwykle bywa z obiegowymi osądami, wcale nie pozbawioną racji. Wszystkie cztery pawilony targowe w Weronie, a nawet niektóre przejścia wypełnione były piecami.

Piece żeliwne i stalowe. Piece czarne, szare i we wszystkich kolorach tęczy. Piece emaliowane i pokryte ceramicznymi płytkami. Ogrzewające powietrze i wodę. Piece na drewno, na pelety oraz na gaz i na coraz popularniejsze biopaliwo. Głównie piecyki włoskiej produkcji. Jednak słowo „włoski” oznacza pewnie z setkę różnych producentów pomnożoną przez kilka do kilkunastu modeli ekspozycyjnych! Naturalnie największe ekspozycje pieców posiadały w Weronie

 

Czytaj dalej: https://www.gopschrostkowo.pl/wydarzenie-werona-24-28-lutego-2010-cz-2/

Facebook Comments
  • Renesansowe Kominki

    Wydarzenie – Werona, 24-28 lutego 2010 cz.2

    Wielkie miejscowe firmy: MCZ, LA NORDICA, PALAZZETTI, CAMINETTI MONTEGRAPPA. Nie brakowało…
  • Renesansowe Kominki

    Wydarzenie – Werona, 24-28 lutego 2010 cz.3

    Jednak Targi w Weronie to również pokaz możliwości włoskiego designu w kominkach. Wzornict…
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla wszystkich

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak uzyskać zwrot ubezpieczenia z Holandii?

W myśl przepisów obowiązujących w Holandii każda osoba pracująca lub zamieszkująca ten kra…