Dom Dla wszystkich Wydarzenie – Werona, 24-28 lutego 2010 cz.2

Wydarzenie – Werona, 24-28 lutego 2010 cz.2

4 min odczyt
0
0
530
Renesansowe Kominki

Wielkie miejscowe firmy: MCZ, LA NORDICA, PALAZZETTI, CAMINETTI MONTEGRAPPA. Nie brakowało jednak i firm mniej znanych w Europie, a dla Polaków całkowicie obcych. Do miejscowych producentów dołączyły w Weronie chyba wszystkie europejskie firmy, które w swojej ofercie mają piece na drewno lub pelety. Tyle europejskich pieców zebranych w jednym miejscu spotkać można tylko w Weronie. Byłem już kilka razy na tych targach i poza tym chyba trochę się na tym temacie znam, ale zapamiętanie nazw wszystkich producentów to sprawa dla geniusza Taki obfity sposób ekspozycji wyjaśnia profesjonalny w końcu charakter imprezy. W dniach profesjonalnych targi odwiedziło 47.000 osób z Włoch, Europy, a nawet z dalekich Chin i Japonii. Rozpoznawanie, często minimalnych różnic w piecykach to właśnie sprawa dla zawodowców. Oni na tym się znają i z tego żyją. Odnoszę jednak wrażenie, że dla tych 19.000 osób, które odwiedziły PROGETTO FUOCO w ostatni (otwarty) dzień, różnice sprowadzały się do kolorów właśnie.

kominek kaflowy
kominek kaflowy

Werona to nie tylko piece

Jednak ocena targów w Weronie jako miejsca wyłącznie „piecowego” nie będzie obiektywna. W końcu 500 wystawców z 19 krajów w czterech halach pokazuje nie tylko wolno stojące piece, ale też kominkowe paleniska, kominki, ceramikę i to wszystko, co do budowy kominków jest potrzebne. Nawet akumulacyjne rozwiązania pieców kaflowych, znane w zasadzie z targów w Weis, przywędrowały na południe i reprezentowane były nie tylko przez BAUCENTER z Bolzano, ale też przez kilku innych wystawców. (Inna sprawa, czy technika kumulacyjna i zduństwo ma szansę na rozpowszechnienie np. na Sycylii.)

Co innego rozwiązania wodne, które są kolejną – po piecykach – włoską specjalnością w branży kominkowej. Wielu włoskich producentów palenisk wodnych, znanych również w Polsce, pokazało w Weronie swoje paleniska. Poza czołówką było jednak sporo produktów, którym już dzisiaj nie ustępują polskie wyroby najnowszej generacji. O ile pamiętam, Włosi byli mistrzami w samochodowych instalacjach gazowych LPG, ale Polacy ich dogonili i Włochom pozostało już tylko liderowanie w gazie naturalnym CCN. To samo z wodnymi paleniskami – gonimy i jesteśmy coraz bliżej czołówki… Tyle. że w tym roku na PROGETTO FUOCO nie widziałem żadnej polskiej firmy.

Czytaj dalej: https://www.gopschrostkowo.pl/wydarzenie-werona-24-28-lutego-2010-cz-3/

Wstecz: https://www.gopschrostkowo.pl/wydarzenie-werona-24-28-lutego-2010-cz-1/

Facebook Comments
  • Renesansowe Kominki

    Wydarzenie – Werona, 24-28 lutego 2010 cz.3

    Jednak Targi w Weronie to również pokaz możliwości włoskiego designu w kominkach. Wzornict…
  • Renesansowe Kominki

    Wydarzenie – Werona, 24-28 lutego 2010 cz.1

    Ostatni tydzień lutego w Weronie to już czas prawdziwej wiosny. Słońce pozwala na picie ka…
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla wszystkich

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Układanie paneli podłogowych

Montaż paneli nie jest skomplikowany, ale wymaga jednak pewnego przygotowania paneli i pom…