Dom Dla wszystkich Wydarzenie – Werona, 24-28 lutego 2010 cz.3

Wydarzenie – Werona, 24-28 lutego 2010 cz.3

5 min odczyt
0
0
286
Renesansowe Kominki

Jednak Targi w Weronie to również pokaz możliwości włoskiego designu w kominkach. Wzornictwo włoskie ma swoją znaczącą pozycję we wnętrzach, kuchniach, łazienkach, salonach… A jeśli salony, to również kominki.

Jednak rozczaruje się ten. kto oczekuje np. pokazu naturalnych kamieni włoskich. Kamień niemal całkowicie z kominka zniknął. Jeśli już jest stosowany, to wyłącznie w formie „ramy” okalającej palenisko. Taka minimalistyczna forma kominka zdaje się dominować, a materiał na obramowanie to albo metal, albo ceramika, albo właśnie kamień. Proste bryły kominka często łączone bywają z półkami i wnękami, tworząc całą ścianę kominkową. Niekiedy wkomponowana jest w to wszystko elektronika użytkowa, w tym płaski telewizor. Absolutnym hitem i pokazem możliwości było połączenie telewizora z paleniskiem kominkowym zaprezentowane przez MCZ. 37-calowy telewizor LOEWE stanowił nie jakiś tam dodatek, ale byt integralną częścią kominkowego paleniska na drewno bądź gaz.

kominek kaflowy
kominek kaflowy

Zauważalny jest trend biokominkowy. Jeśli nawet nie jako samodzielne i śmiałe rozwiązanie w sytuacji, gdy nie ma komina, to chociaż jako propozycja na przedłużenie sezonu w istniejącym kominku czy piecu.
Oprócz kominkowych „konkretów” w Weronie nie brakowało też systemów kominowych, przyłączy, materiałów do budowy powietrznych systemów grzewczych, materiałów izolacyjnych i konstrukcyjnych. Wiele z nich jest znanych na polskim rynku, ale byli też wystawcy znani tylko na południu Europy.

Werona staje się centrum kominkowego świata

Krok po kroku targi PROGETTO EUOCO coraz więcej znaczą w kominkowym świecie. To jedna z trzech najważniejszych dla branży imprez, z wyraźnymi ambicjami na liderowanie! W obecnym kryzysowym czasie wielką sztuką jest przyciągnąć ponad 500 wystawców i ponad 67000 odwiedzających nie tylko z Włoch, ale również z innych krajów. Oznacza to wzrost o 25% w porównaniu z poprzednią edycją targów, która miała miejsce dwa lata temu! Piękno miasta, wiosenna atmosfera, śródziemnomorska kuchnia to oczywiste atuty. Jednak nie należy zapominać o licznych i atrakcyjnych „dodatkach”, jakie zaserwowano odwiedzającym targi: kilku konferencjom oraz drugim międzynarodowym Forum Peletowym, które odbyło się 26 lutego.

Należy też napisać o doskonałej promocji imprezy w europejskich mediach, co w efekcie dało dużą liczbę odwiedzających przybyłych nawet z odległych krajów, w tym liczną grupę z Polski. O tym. że PROCETTO FUOCO mają wielki potencjał, wiedzieliśmy w „Świecie Kominków” już od dawna, bo aż dwa razy otrzymali od nas PŁOMIEŃ ROKU dla najlepszej imprezy zagranicznej. Mimo pewnych – dość symbolicznych – niedoskonałości, chyba nie będzie łatwo zabrać im kolejne trofeum za 2010 rok? Dobrze, że europejska branża kominkowa ma PROCETTO FUOCO. bo to wspaniałe i wartościowe targi. Grandę Fiera!

 

Wstecz: https://www.gopschrostkowo.pl/wydarzenie-werona-24-28-lutego-2010-cz-2/

Facebook Comments
  • Renesansowe Kominki

    Wydarzenie – Werona, 24-28 lutego 2010 cz.2

    Wielkie miejscowe firmy: MCZ, LA NORDICA, PALAZZETTI, CAMINETTI MONTEGRAPPA. Nie brakowało…
  • Renesansowe Kominki

    Wydarzenie – Werona, 24-28 lutego 2010 cz.1

    Ostatni tydzień lutego w Weronie to już czas prawdziwej wiosny. Słońce pozwala na picie ka…
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla wszystkich

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Czy kurs angielskiego jest dla wszystkich?

Kursy językowe dla dzieci i młodzieży. W dzisiejszych czasach aby zdobyć dobrą pracę, znaj…